Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Schimbare buletin, schimbare permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Schimbare buletin, schimbare permis

Buna,

Doresc sa imi schimb adresa din buletin si as dori sa stiu daca trebuie schimbat si permisul de conducere in acelasi timp. Mentionez ca permisul este de tip vechi cu adresa specificata pe el.

Multumesc,
Bogdan
Buna ziua,

Permisul nu se schimba in cazul modificarii adresei din buletin. Acesta se preschimba la modificarea datelor de identificare ale posesorului. Aceasta in cazul in care sunteti posesorul unui permis nou, care nu are inscris pe el domiciliul.

Cu placere,
Gabriela

Conform legislatiei aveti obligatia sa va preschimbati permisul la schimbarea domiciliului.